Snieguolės sodo karalienės

Tai yra svogūninis amarilinių šeimos augalas, išaugantis iki 10 – 15 cm aukščio, pasipuošęs keliais žvilgiais arba matiniais, tiesiais arba užsirietusiais pakraščiais lapais ir pavieniais varpelio formos, palinkusiais baltais žiedais, su žalia arba geltona dėmele ant viršutinės vidurinių žiedlapių dalies.

Pražysta snieguolės vos pradėjus tirpti sniegui, dar  neatšilus orams ir žydi visą mėnesį.

Yra daugiau nei 20 rūšių snieguolių, kurios dažniausiai auginamos soduose. Jie turi mažus baltus žiedus, tačiau kai kurių rūšių žiedai yra visiškai balti varpelio formos.

Raukšlėtoji snieguolė

Raukšlėtoji snieguolė yra didžiausia tokio tipo pavasario gėlė. Jis gali užaugti daugiau nei 16 centimetrų aukščio. Jos žiedai turi žalią dėmę. Šios didelės putinos žydi anksti pavasarį. Gali būti net 10 skirtingų rūšių raukšlėtų putinų.

Plačialapė snieguolė

Plačialapė snieguolė yra gėlių rūšis, kuri žydi vėliau nei dauguma kitų rūšių snieguolių. Nors žydi vėliau, vis tiek geriau nei kitų rūšių putinukai atlaiko šaltesnę temperatūrą.

Snieguolės mėgsta augti pavėsyje ir purioje, derlingoje dirvoje, sumaišytoje su durpėmis. Jie taip pat gerai dera kalkingoje dirvoje, kuri gerai nusausina.

Kur auga snieguolės?

Snieguolės gali augti toje pačioje vietoje 5–7 metus, kol jas reikia persodinti. Žmonės jas dažniausiai persodina tada, kai jos jau pražydo arba nudžiūvo lapams. Snieguolės svogūnėlius reikia iš karto sodinti į tvirtą žemę, prieš tai jų neišdžiovinus. Žiemą šias baltažiedes pavasario gėles reikia užberti durpėmis, kad nesušaltų.

Snieguolių auginimas

Snieguolės gali būti auginamos iš svogūnėlių ar sėklų. Tačiau jei pasodinsite iš sėklų, jie žydės tik penktais metais.

Snieguolių ligos kenkėjai

Daugumą snieguolių paveikia pilkas arba baltas pelėsis, taip pat rūdys. Svogūninių šaknų erkė – ir didelis šios ankstyvą pavasarį sodus puošiančios gėlės priešas.

Jei jūsų sode yra anksti pražydusių snieguolių, galite jas sodinti grupėmis po medžiu arba šalia sodo krūmų. Jie taip pat gerai atrodys alpinariume ar gėlių lovoje su kitomis sodo gėlėmis ir augalais.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s