Nuotekų įrengimas www.valymo-irenginiai.lt

Pradedant individualų nuotekų įrengimą privaloma laikytis atstumų, kurie turi atitikti Statybos techninio reglamento STR 2.02.09:2005 „Vienbučiai ir dvibučiai gyvenamieji pastatai“ (2 priedas) reikalavimus. Vietos pasiruošimui būtina patikrinkti, kokio diametro yra kanalizacijos vamzdis taip pat reikia nepamiršti nuolydžio, kuris turi būti išlaikytas vienam tiesiniam metrui 2-2,5 cm. Taigi ruošiantis žemės darbams išvalykite aikštelę kur bus montuojamas įrenginys. Nuotekų įrengimui, žemės darbai vykdomi griežtai vadovaujantis STR 1.07.02:2005, statinio techniniu ir darbo projektu ir bendrosiomis statybos montavimo normomis. Paruošiama aikštelė iki projekte nurodytos altitudės, gruntas sutankinamas. Iškasama duobė, kuri atitinka įrenginio išmatavimus. Kasti baigiama likus 20-30 cm iki numatyto gylio. Toliau kasama rankiniu būdu, t.y. kastuvu. Prieš įleidžiant įrenginį į duobę, būtina patikrinti ar atitinka nuotekų padavimo vamzdžio gylis ir valymo įrenginio atitekėjimo movos aukštis, bei valymo įrenginio atitekėjimo ir ištekėjimo vamzdžių kampai.

Nuotekų įrengime, svarbus momentas yra viršutinė dalis, t.y. esantis nuotekų persipilimo slenkstis turi būti horizontalus. Jai ši dalis nebus horizontali, įrenginys neatliks pilnai savo funkcijų. Tam, kad taip neatsitikų montavimo pradžioje užpilama vandeniu viršutinėje dalyje esantį apskritiminį lataką (kurio vidinė šoninė sienelė ir yra persipylimo slenkstis) ir pagal šio vandens paviršiaus padėtį persipylimo slenksčio atžvilgiu, pakoreguojama viso valymo įrenginio padėtis gulsčiuko pagalba. Tam, kad užpildant lataką vandeniu jis neišbėgtų, reikalinga laikinai užaklinti išbėgimo movą.

Kitame etape vyksta įrenginio užpilimas. Užpilimas vyksta palaipsniui iš anksto atvežtu smėliu, kuris pilamas 20-30 cm storio sluoksniais ir sutankininamas vibro plokšte. Jai smėlis yra sausas, tankinant jį reikia drėkinti vandeniu. Nuotekų įrengimo metu (užpilimo), pilant smėlį į duobę aplink įrenginį, tuo pačiu metu į patį įrenginį palaipsniui pilamas  ir vanduo. Tai atliekama taip: pilama 20-30 cm smėlio į duobę aplink įrenginį ir tuo pačiu metu į įrenginį pilama 20-30 cm vandens. Taip kartojama ir toliau, pilant po 20-30 cm žemės aplink įrenginį ir po 20-30 cm vandens į patį įrenginį. Įrenginio korpusas užpilamas smėliu iki įtekėjimo ir ištekėjimo vamzdžių, kurie po to sujungiami su įtekėjimo ir ištekėjimo  vamzdžiais. Užpylus įrenginį smėliu iki viršutinės įrenginio dalies, uždėkite dangtį tam, kad toliau vykdant užkasimo darbus, pilamas smėlis nepatektų į valymo įrenginio vidinę dalį. Jei įrenginio įgilinimas yra daugiau negu 1,2 m, reikalinga papildomai uždėti paaukštinimo žiedą (į komplektaciją įeina tik esant poreikiui). Jis užmaunamas be jokių papildomų tvirtinimų, užsandarinamas naudojant silikoną. Pabaigoje užpilame visą įrenginį gruntu iki numatytos žymos. http://www.valymo-irenginiai.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s